Otobil ile şirket araçlarınızın Türkiye’nin her yerindeki Opetlerden otomatik olarak, istasyondan ödeme yapmadan yakıt alımlarını sağlayabilir, araçların dolum ve kilometre bilgilerine ulaşabilirsiniz.

Otokonum ile filonuza ait araçların nerede olduğunu, ne kadar yakıt tükettiğini, aracın konum ve kullanım detayı gibi bilgileri kolayca kontrol edebilirsiniz.

Ayrıca, Opet’in firmanıza özel avantajlı kampanyalarından faydalanabilirsiniz.

Opet otokonum Filo Yönetim Sistemi ile filonuzdaki Otobil’li araçların; nerede olduklarını, yakıt detayı, konum detayı ve aracın kullanım detayı gibi bilgilerini www.opet.com.tr üzerinden takip ederek öğrenebilirsiniz.

 

Otobil sahibi araçlar için filo yönetim sistemi olarak kısaca tarif edilebilen, kurumsal veya bireysel farklı birçok sektördeki firmalara, sahip oldukları araçlar için; araçlarına dair konum, çalışma durumu, hızı, yakıt tüketimi, kullanıcı sürüş tarzı ve performansı, tüm bu aksiyonların maliyet-kazanç yönetimi kapsamında bilgilerini, www.opet.com.tr üzerinden takip ve istenen tarih aralığı bazında raporlama yapma imkanı sunan, yönetim takip sistemidir.

 

Kişi ve işletmelere özel uyarlanabilir, müşteri odaklı geliştirmelere açık, güvenilir, pratik ve en önemlisi hesaplı bir üründür.

 

Neden Otokonum ?

 • Tek platformda takip imkanı: FİLO yönetimi (araç takip, araç bakım, araçlara dair vergi, servis hizmetleri) ve OTOBİL(yakıt takip)e ait tüm verilere kolaylıkla erişim ve takip imkanı sağlar
 • Filo yönetimi için kullanılacak personel tasarrufu
 • Yakıt tasarrufu
 • Zaman tasarrufu
 • Personel sürüş analizi
 • Araçları kullanan personel, şöfor takibi, performans değerlendirme ve buna bağlı sigorta, bakım maliyetlerinde düşüşü
 • Araç ve sürücü güvenliğinin artırılması
 • Anında bilgi alımı
 • Maliyet takibi

AKILLI DOLUM SİSTEMİ:

OPET’TEN TEKNOLOJİK BİR YENİLİK DAHA: AKILLI DOLUM SiSTEMi

Opet’ten Her Zaman Doğru Yakıtı Alırsın!

 

Opet Akıllı Dolum Sistemi’ne neden kayıt olmalıyım?

Aracınızın benzin mi dizel mi kullandığını plakanızdan tanıyıp her gelişinizde size doğru yakıtı vermesi için Opet Akıllı Dolum Sistemi’ne kayıt olabilirsiniz.

 

 

Opet Akıllı Dolum Sistemi’ne nasıl kayıt olabilirim?

Opet Akıllı Dolum Sistemi’ne kayıt olmak için aşağıdaki dört yoldan birini izleyebilirsiniz:

 

Yakıt boşluk, aracınızın plakası boşluk, yakıt tipinize göre BENZİN veya DİZEL yazıp 6738’e gönderin ve sistem kaydınızı tamamlayın. Örnek: Yakıt 34ABC12 BENZİN
444 67 38 numaralı Opet Müşteri Hizmetleri’ni arayarak Akıllı Dolum Sistemi kaydı yaptırmak istediğinizi iletin.
https://www.opet.com.tr/akillidolumsistemi/  adresinden “Online Kayıt”a tıklayıp, formu doldurun. GSM numaranızı, plakanızı ve yakıt tipinizi yazıp gönderin. Telefonunuza gelecek onay SMS’iyle kaydınız gerçekleşsin. Opet Mobil Uygulamasını indirin, Akıllı Dolum Sistemi ekranından kayıt işleminizi gerçekleştirin.
Opet Mobil Uygulamasını indirin, Akıllı Dolum Sistemi ekranından kayıt işleminizi gerçekleştirin. 

 

 

 

MOBİL ÖDEME SİSTEMİ:

OPET’TE MOBİL ÖDERSİN, HIZLI ÖDERSİN!

Neden mobil ödemeliyim?

Opet Mobil Ödeme Sistemi sayesinde Opet’ten yapacağınız akaryakıt alışverişlerinizde aracınızdan inmeden ödemenizi kolayca yapabilirsiniz.

 

Opet Mobil Ödeme Sistemi’ne nasıl kayıt olabilirim? 

Opet Mobil Uygulaması’nı indirip, uygulamanın Mobil Ödeme alanındaki “Kayıt Ol” butonuyla kayıt işleminizi başlatabilirsiniz.

Cep telefonunuzu, kredi kartı bilgilerinizi, TC Kimlik numaranızı ve araç plakanızı sisteme girdiğinizde sistemin yönlendirmeleriyle birlikte kaydınız gerçekleştirebilirsiniz.

 

 

Opet istasyonlarında mobil ödeme nasıl gerçekleşir?

Mobil Ödeme Sistemi’ne başarıyla kaydolduktan sonra Opet’e geldiğinizde mobil ödeme yapacağınızı belirtirsiniz.

Pompa Görevlimiz dolumu yaptıktan sonra telefonunuza ödeme bilgisi gelir.

Ödemeniz gereken tutarı kontrol edip onay verdiğinizde, telefonunuza bankanız tarafından tek kullanımlık bir doğrulama kodugönderilir. Bu kodu uygulama ekranına girdiğinizde ödeme gerçekleşir.

Telefonunuzun ekranında ödemenin başarılı olarak gerçekleştiğine dair bir mesaj çıkar.

Size verilecek yazar kasa fişinde ise “mobil ödeme başarılı” yazısını görürsünüz.

 

Kredi kartı bilgileriniz, ödeme işlemlerinizin güvenliği için uluslararası PCI-DSS standartlarındaki BKM altyapısı ile saklanmaktadır ve Opet tarafından bilinmemektedir.

ÜCRETSİZ WİFİ:

OPET’TE HEM SEVGİYLE HEM Wİ-Fİ İLE BAĞLANIRSIN

Opet’e geldiğinizde OPET_WIFI ağına tıklayın,

çıkan giriş sayfasına cep telefonu numaranızı yazın,

telefonunuza göndereceğimiz şifreyle hemen bağlanın.

 

İsterseniz telefonunuzla doğrulama yaparak tablet ya da bilgisayarınızdan internete girin.

 

Üstelik bir Opet istasyonunda ağa girmişseniz aynı hafta içinde başka bir Opet istasyonuna gittiğinizde wi-fi ağına otomatik olarak bağlansbilirsiniz.

Ford, Fiat, Alfa Romeo, Jeep ve Lancia kullanıcılarını Opet’in kaliteli yakıtıyla buluşturan özel bir hizmet: Yakıt Güvence Sistemi’yle aracınız koruma altında!

Opet, Yakıt Güvence Sistemi ile, Ford, Fiat, Alfa Romeo, Jeep ve Lancia marka araçlara verilen standart yeni araç garanti süreleri boyunca (uzatılmış garanti süresi de dahil) akaryakıtlarını Opet istasyonlarından almaları durumunda, akaryakıt kaynaklı bir arıza çıktığında tüm maliyetlerini ücretsiz olarak karşılamayı taahhüt ediyor. Bu garantilerinin devam edebilmesi için tüm akaryakıt alımlarının Opet istasyonlarından yapılması gerekmektedir.
Yakıt Güvence Sistemi dışında kalmamak için aracınızı aldığınız ilk günden itibaren sürekli Opet istasyonlarından alım yapmanız ve aracınızın bakımlarını; Ford, Fiat, Alfa Romeo, Jeep ve Lancia tarafından belirlenen periyotlar ile standartlara uygun yedek parça ve işçilik hizmeti alarak gerçekleştirmeniz gerekmektedir.
Aracınızda oluşan ve servis incelemesi sonucu yakıt kaynaklı olabileceği değerlendirilen bir sorunla karşılaşıldığında, kullanım periyodunuzdaki alımlarınız incelenecek olup, alımlarınızın yetersiz olması durumunda aracınız Yakıt Güvence Sistemi dışında kalacaktır.

YGS kartınız ile; akaryakıt alımlarında sadece aracınızı güvence altına almaz, Yakıtpuan da kazanırsınız.

Yakıt Güvence Sistemi (YGS) kartınızı istasyonda kullanmak için;

 • Akaryakıt alımınız sonrasında YGS kartınız ile istasyon marketine gidin.
 • Paro Pod makinesinden geçirilmesi için YGS kartınızı istasyon görevlisine verin ve aracınızın son kilometresini söyleyin.
 • Kazandığınız puanları harcayabilmeniz için kart aktivasyonunuzu yapmanız gerekmektedir.
 • YGS kart aktivasyon işleminizi online işlemler menüsünden bireysel işlemleri seçerek yapabilirsiniz.

Nakit ya da kredi kartı kullanmadan arabadan inmeden Otobilim anahtarlığı ile Opet akaryakıt istasyonlarından akaryakıt almayı sağlayan ve dolum bilgilerini elektronik ortamda müşteriye ulaştıran uzman bir sistemdir.

Avantajlar

 • Cüzdanınıza dokunmadan, kredi kartı çıkarmadan, otomobilinizden inmeden, akaryakıt almanın keyfini yaşayın.
 • Hızlı ve rahat bir kullanımı vardır.
 • Chipli anahtarlığı okutun ve yakıt alın.
 • Kolay kullanılır. Kredi kartınız yada ödeme kartınızı istasyonda kullanmaya gerek yoktur.
 • Güvenlidir. Kredi kartı yada kişisel bilgileriniz chip üzerinde değil, güvenli bir ortamda saklanmaktadır.
 • Otobilim müşterileri özel müşteri servisi ile desteklenmektedir.
 • Otobilim anahtarlığına tanımlı OPET karta otomatik puan kazanımı.
 • Sizin isteğinize göre Sms ile anında akaryakıt alım bilgilendirilmesi.
 • https://otobilim.opet.com.tr/portal/ adresinden akaryakıt alımı ile ilgili raporlama yapabilme.

Teknoloji

Otobilim, radyo frekans teknolojisi kullanarak iletişim kuran bir ödeme sistemidir. Anahtarlık içindeki chip ile pompadaki antenin haberleşmesi ile sistem aktif hale gelir. Tüm iletişim elektronik ve güvenli bir ortamda kodlanarak yapılır.

Sıkça Sorulan Sorular

Bireysel Otobil anahtarlığım kaybolursa ne yapmam gerekiyor?
Böyle bir durumla karşılaşırsanız derhal 7/24 hizmet veren 444 67 38 numaralı Opet Müşteri Hizmetlerine bildirmeniz gerekmektedir. Opet’ e haber ulaştığı anda söz konusu anahtarlığın akaryakıt alımı durdurulur.

Kredi kartım kaybolursa ne yapmam gerekiyor?
Bireysel Otobil anahtarlığınız ile ilgili işlem yapmanıza gerek yoktur. Bankanızı arayarak kredi kartınızı iptal ettirmeniz gerekmektedir. Yeni kredi kartınız gelince; Otobilim anahtarlığına tanımlamayı unutmayınız lütfen.

Bireysel Otobil anahtarlığının son kullanma tarihi var mı?
Otobilim anahtarlığının son kullanma tarihi yoktur. Kredi kartınızla eşleştirildiği için kartınızın geçerlilik süresi kadar anahtarlığınız da aktiftir.

Bireysel Otobil üyesi olduğumu istasyon görevlisi nasıl anlayabilecek?
Otobilim üyelerinin araçlarındaki (depoya yakın) kelebek camında Otobilim müşterisi olduğunu belirten etiket (sticker) vardır. İstasyon görevlisi aracınıza; Otobilim anahtarlığı ile yakıt dolumu yapacaktır.

Bireysel Otobil anahtarlığım ile Opet kartımı nasıl kullanırım?
Opet kart sahibi Bireysel Otobil müşterilerimizin puanları her akaryakıt alımında otomatik olarak işlenmektedir. Yalnız Opet kartınızın kayıt güncellemesini 444 67 38 Opet Müşteri Hizmetlerinden yapmanız önemlidir.

Opet kartımı Bireysel Otobil anahtarlığıma nasıl entegre ederim?
Kurumsal İşlem Merkezi alanından Otobilim sekmesini tıklayarak; kullanıcı kodu ve şifrenizle portalınıza giriş yaptıktan sonra Opet kart numaranızı anahtarlığınıza tanımlayabilirsiniz.

Otobilim hesap bilgilerime erişebileceğim kullanıcı adımı ve şifremi nasıl öğrenebilirim?
444 67 38 Opet müşteri hizmetlerinden yada otobildestek@opet.com.tr adresinden portal şifre bilgilerinizi talep edebilirsiniz.

Bireysel Otobil ile ilgili konularda nerelerden yardım alabilirim?
444 67 38 numaralı Opet Müşteri Hizmetlerinden ve otobildestek@opet.com.tr adresimizden bize ulaşabilirsiniz.

Otobilim ile akaryakıt alışverişi sonrası fiş / fatura alabiliyor muyum?
Otobilim anahtarlığı ile alınan yakıt sonrası “yazar kasa fişini” almanız gerekmektedir. Alışveriş sonrası pompa görevlisinden lütfen talep ediniz.

Otobilim anahtarlığı alabilmek için belirli bir kredi kartı olmak zorunda mı yoksa herhangi bir bankanında kredi kartına tanımlanabiliyor mu?
Müşterilerimiz; Otobilim’den faydalanmak için yurtiçi kullanımına açık tüm banka kredi kartlarını kullanabilmektedirler.

Yakıt Kart; firmaların kendilerine ait ya da tedarikçisi olan firmalara ait araçların yakıt tüketimlerini kontrol altına almasını sağlayan bir sistemdir. 2006 yılında uygulanmaya başlamıştır.Yakıt Kart ile anlaşmalı kurumlar, OPET ve Sunpet istasyonlarından yakıt alışverişi yapıyor, tedarikçilerinin yakıt tüketimlerini kontrol altına alıp, özel finansal şartlardan yararlanma imkanına kavuşuyor.
Yakıt Kart, firmalara teknolojik çözümler sunarken, firmaların ERP programları ile entegre çalışıp raporlamaların tek bir ekran üzerinden takip edilebilmelerine olanak sağlamaktadır. Dolayısıyla firma ile yapılan işbirliği, müşteri ve satıcı ilişkisinden öte çözüm ortaklığı düzeyinde olup uzun vadeli iş ilişkileri kurulmaktadır.

OPET Kart, siz değerli müşterilerimize ücretsiz akaryakıt, kampanyalar ve çok çeşitli aktiviteler sunarak fırsatlarımızdan faydalanmanızı sağlamak ve sizleri daha yakından tanımak amacı ile OPET Petrolcülük tarafından sunulan bir sadakat kartıdır.
OPET Kart’ınız her akaryakıt alışverişinizde size sadece OPET’te akaryakıt alışverişlerinizde kullanabileceğiniz Paropuan kazandırır.
Ayrıca OPET Kart’ınız Paro özelliği sayesinde tüm Paro Üye İşyerleri’nde de paropuan kazandırır*!
*22 Mayıs 2015 tarihinden itibaren Paro üye iş yerlerinde kazanılan puanlar sadece puanın kazanıldığı Paro üye iş yerlerinde harcanabilmektedir.
Paro Programı Üyelik Onayı detaylı bilgi için tıklayınız.